ÕHUELEMENT MEIE INIMESE ELU KÕIGE LÄHEM JA VAJALIKUM ENERGIA LIIK MEIE ÜMBER JA SISEMUSES

Õhu element meid ümbritsevas maailmas omab erinevaid energeetilisi sagedusi ja seda sõna saab erinevalt käsitleda Sellest ajendades tahan selle märgise alla tuua erinevad teemad, mis seotud õhuelemendiga. Jagades siin teadmisi ja nippe kuidas õhu elemendiga seotud teemad meid ja meie ümbritsevat maailma mõjutavad. ÕHUELEMENTIDE LOETELU HULKA  Siinsel lehel tahan neid ja üleüldiselt õhuteemaga seotud teemasid siduda ühe nimetuse alla ja selleks on õhuelemnt.

ÕHU IOONIDE OLEMASOLU ÜMBRITSEVAS RUUMI KESKKONNAS    

Õhu ioonid ja nende mõju inimestele on alles uuritav uus teema,millele ei ole veel erilist tähelepanu pööratud, mis vajaks enesele selgeks tegemist. Tihti teatud tööstused toovad need näitajad välja ja viitavad et nende apartuur just soodustab nende energiate tsakaalustamist. Kas see on päris õige?.... On tihti vaieldav ja mitmeti mõistetav

Meie ruumide õhus peaks olema erinevate õhumolekulide oskaal teatud keskmise näitaja normatiivides. Nende vaheline osakaal oleks inimesele kõige parem kui näitajad oleks: -ioonseid õhumolekule 70% +ioonseid õhumolekule 30%.

-Negatiivseid õhuioone( tuntakse ka õhuvitamiinide nime all ning tänu nendele tunneme erilist värskust metsas või veekogu ääres, kus - õhuvitamiine on rohkesti. Miinusioonid, olles grupeerunud ümber hapnikumolekuli, soodustavad rakulist ainevahetust, suurendavad elujõudu, puhastavad verd ja rahustavad närve. Looduses tekib negatiivseid õhuioone kõige rohkem kiirevooluliste jõgede ja koskede ümbruses, kus liikuv või langev vesi laeb õhuosakesed miinuslaenguga. Samuti on õhuioonide tase kõrge mere ääres.
Selliseid ioonseid välju saab ka oma koju luua läbi mitme mooduse: liikuvad veed (purskkaev ,akvaarium jne…)

On olemas ka õhuioone tekitav aparaat mis liigub kaubanduses kuid selle abil me pihustame ka muid elektri laengu osakesi. Selleks soovitangi loodusliku mehhanismi purskkaevu näol, vesi mis langeb kivimitele tekitab juba sellised miinusioonseid piisku. Kui selline ruum kus on kuivad õhud (nt. magamise tuba) siis kasutada aja releed et ööseks välja lülitada.

 + Pluss õhuioonid seevastu on tavaliselt seotud süsinikdioksiidiga, mõjudes inimesele nagu hapnikupuudus, mille tulemusena inimene tunneb end rusutult ja kärsituna. Plussioonide suur ülekaal õhus võib tekitada inimeses väsimust, stressi, pea- ning liigesevalu. See et + ioonid meie õhumassides on kindlasti loodusesse kuuluv osa, mis on meie atmosfääris olemas Plussioonid tekivad ka tänapäeva kodu- ja kontoritehnika kasutamisel, neid tekitavad nii televiisor, mikrolaineahi kui ka töölaual seisev arvuti

Eriti palju on selliseid ruume kui on toodud ventilatsioon ,mis puhub meile ruumi kuiva õhku. Kindlasti ka põranda kütted ja muidu looduslikud väljad mis on oma õhu väljade poolt selle loonud.

Viimasel ajal olen seda ka kontrollima hakanud. Üsna tihti tuleb ette selliseid juhtumeid. Voolav vesi enesest on juba hea energia looja ja kui sinna vette veel tänu sõnum salvestada siis ta on veel tugevama energeetilise potentsiaaliga nii kehale kui vaimule.

TAIMEDE KAASABIL MEIE SAASTUNUD ÕHU PUHASTAMINE RUUMIST ON IME LIHTNE.

USAs NASAs on tehtud hulk katseid ruumiõhu puhastamiseks toalillede abil ja on tõestatud, et mõningad toalilled (rohtliilia, roniv filodendron, kuld-nõelköis ja gerbera) vähendavad õhus vingugaasi ja formaldehüüdi sisaldust, ja kindlasti annavad ruumi rohelist ja elavat energia välja. Üksainus täiskasvanud rohtliilia vähendab mürkainesisaldust õhus kuue tunniga poole võrra ja ööpäevas 85%.Kui näiteks kurgus kipitab, peaks elutoas kasvatama rohtliiliaid. Normaalsuurusega kodus piisab 3-5 rohtliiliast, et õhk püsiks puhas. Nad aitavad ka muude õhusaastajate (sigaretisuits, liiklustolm ja ahjudest tulev suits) vastu.Kuid nende asukoha määramine on väga tähtis.

NT: Hea oleks kui taim ei ole otse nurgas, vaid natuke eemal siis ka õhu puhastumine efektiivsem. Sise ja välisnurgad ise juba tekitavad õhu pidurduse ja õhuvoolu vähesuse tõttu ka taime eluvorm ja tema puhastusvõime langeb, Taim saab ka ise paremini elada ja aidata meil näha ka tead sõbrana ga mitte ainult töö tegijana.

Ka havisabad on head õhupuhastajad ja neil on teisigi häid omadusi, nagu väiksem valguse- ja kastmisvajadus ning hõlbus paljundus.

Luuderohi see on vähenõudlik, õhku hästi puhastav taim, mida mõnes paigas lausa pühaks peetakse.Lõhnav pelargoon toob tuppa head sidrunilõhna.. Olles täheldanud pelargooni ergutavat mõju haigetele, kasvatas see mees neid oma haiglas igal aknalaual.Kõik filodendronid Tääkliilia filtreerib õhust hästi formaliini, bensiini ja triklooretüleeni.Ka bambus, banaan ja gerbera puhastavad õhku mürgistest gaasidest.Taimede õhkupuhastav toime põhineb sellel, et nad fotosünteesi protsessis kasutavad õhust süsihappegaasi ja eraldavad hapnikku.

 Palju häid omadusi.Toataimedel on veelgi kasulikke omadusi: nad vähendavad õhu tolmusisaldust, summutavad müra ja puhastavad õhku kahjulikest ainetest. Kuid tänu taimedele suureneb ka inimese hingeline heaolutunne ja enesega rahulolu.

 Siiski, kõik toataimed pole selles suhtes ühesuguse mõjuga. Kaktused näiteks ei paranda toa kliimat ega suurenda ka tegutsemise motivatsiooni. Kuid nad aitavad mõjutada elektroonika ja elektriväljade mõju siis, kui nad on suunatud tööle nende kiirguste mõjuvälja

 Lopsakate lehtede, suure veetarbe ja tugeva aurumisega taimed seevastu on ideaalsed kaaslased kirjutuslaua kõrval.

 Ja väikesed õitsevad taimed, näiteks sarnas-sinisilm (Exacum affine) või rippkellukas (Campanula isophylla) arvutiekraani kõrval loovad meeleolu, kuigi nende mõju toa õhule on tühine.

 On taimi, mis ruumi kliimat teistest tugevamalt mõjutavad. Selliste priimade kliimataimede hulka kuuluvad harilik sparmannia, rahvapäraselt toapärn (Sparmannia africana), vahelduvalehine lõikhein, rahvapäraselt vesipalm (Cyperus alternifolius) ja harilik enseete, rahvapäraselt dekoratiivbanaan (Ensete ventricosum).

SOOLALAMP

Soolalambi kasutegur õhu energiate muutumise juures on väga efektiivne. Soolakristall-lambid tasakaalustavad põledes õhu ioonilist koostist. Ioniseerimine: õhk on elektriliselt laetud, st. ta koosneb kindlas vahekorras positiivselt (+) ja negatiivselt(-) laetud osakestest. Vastavalt oma elektrilisele laengule tähistatakse need osakesed kas plussioonide (+) või miinusioonidena(-). Hea tervise jaoks on oluline võimalikult tasakaalustatud ioonidesuhe. Meie ruumid on tihti laetud suuremas osas +-ioonidega kahjuks.

Selleks põhjuseks on põrandaküte, ventilatsiooni agregaatide süsteemide puhul, elektriküte , majade üle soojustamise(maja loomuliku hingamise puuduse tagajärjel), ruumis esemete üleküllus-kus õhk ei liigu jne...

Selleks sobivad soolakristall-lambid suurepäraselt, kuna oma koostise poolest on nad negatiivsete ioonide tekitamise looduslikuks allikaks. See toime intensiivistub kristalli soojendamisel elektripirni või küünla abil. Nii annavad nad õhule selle virgutava värskuse, mida me tunneme mere ääres, mägedes või koskede lähedal viibides. Mitte asjatult ei tunne me end seal hästi. Värv: Oma meeldiva valgusega, looduslikes värvitoonides valgest - punaseni mõjuvad lambid tervistavalt meie hingelisele ja emotsionaalsele seisundile. Nagu värviteraapiast teada, mõjub punasetooniline valgus reibastavalt ja lõõgastavalt ning soodustab loovust ning elurõõmu. Valge valgus aitab keskenduda ja teeb pea selgeks. Soolakristall-lambid on oma positiivsete omaduste ja ainulaadse kiirguse tõttu ideaalsed valgusallikad elu- ja tööruumide harmoonilisemaks muutmisel. Eriti sobivad on valgustid ka öölampidena lastetoas ning igat liiki teraapia- ja seminariruumides.Nende soolakristallide mõju sisse hingamisel ja naha pinnale jõudmisel nad puhastavad meie kehavälju vandest nähtamatutest bakteritest. Kuid kui anda talle sõnum ja paluda tema kristallidel vabastada meie keha väljast vanad mentaalsed, mõtte ja haiguse välja energiad. Siis kätega tuues seda energiat oma kehale ja paluda tal kokku korjata vana energia-toimib ta veel efektiivsemalt. Seda tomingut teha paar minutit ja siis minna värske õhu kätte ja välja lükata ta keha väljast-saavutame parima efekti. Võib seda korrata mitu korda, eriti ennem gripi epideemiat ja peale haigust. samuti aitab ta peale psüühilist läbi elamist jne.. Kindlasti saame ka oma sisemaailma puhastada, teadlikult sisse hingata ja paluda soolakristallidel meie organeid(nt;kopse, kurku) puhastada haigustest jne..

 

Soolakristall-lampe ei tohi kasutada niisketes ruumides ja vabas õhus ning võib ainult kuivalt puhastada. Juhul kui lamp siiski on kogemata niiskust saanud võib teda kasutusele võtta alles mitme tunni pärast, et ülemäärane niiskus saaks eralduda. Võimalik välispinnal väljakristalliseerumise jääk on kergesti eemaldatav.
Kuid üks teema, millest ei räägita on nende efektiivsuse vähenemine sellisel juhul kui me kasutame teada tihti . Elektri soolalamp kiiresti kuivub-tänu lambipirnist kiirguva soojusena. Selle tagajärjel -ioonide eraldumine väheneb ja tema efektiivsus ka. Vaadake et soolalambil olek kergelt punakas toon. Et seda uuesti laadida niiskema õhuga viige ta lühikeseks ajaks niiskesse ruumi(mitte otsese vee alla. või üle niiskese ruumi9. Näiteks rõdule laua peale või vanni tuppa kraani kausi lähedale jne.. laske tal sisse imeda ´-ioonseid õhumolekule. Jälgige hoolega et ta kauaks sinna laadima ei jää, muidu võib liigniiskus liiga teha-hakkab sulma ja ta kaotab oma ilu ja sära. Küünla soolalambi laadimst tuleb teha väga harva, sest tuli ise eraldab ka õhuga kokku puutes hapniku.

ÕHKSOOJUSPUMBAD MEIE SÕBRAD JA VAENLASED

See teema on kahe tasandiline, ühest vastust ei saa. Kuid minu arvamus on kui võimalik siis oma koju põhielamisse ma seda agregaati ei

«Hooldamata õhksoojuspump rikub maja, kuid ennekõike mõjub halvasti inimese tervisele,» rääkis Kaila ajalehele Kauppalehti.

Elasime varem Jaapanis, kus maju köetaksegi pelgalt soojuspumpade abil. Meie elamises oli soojuspump, mida polnud hooldatud kümme aastat. Mu naisel tekkis selle tõttu astma,» rääkis Kaila.Kaila sõnul on ta veendunud, et soojuspumbad põhjustavad tulevikus majades suuri probleeme seoses niiskuse ja hallitusega.«Hallitusega võitlevaid majapidamisi on Soomes palju, soojuspumbad on aga uus nähtus. Kardan, et soojuspumbad käivitavad majades uue hallitust põhjustava mehhanismi,» ennustas ta.Professor tuletas meelde, et õhksoojuspumpa tuleb korrapäraselt hooldada. »Olen rääkinud sellest probleemist soojuspumpade müüjatega. Nende sõnul jätavad pooled ostjad oma soojuspumba hooldamata,» nentis ta.Soojuspumbatootjate ühenduse tegevjuhi Petri Koivula sõnul tuleks soojuspumpa puhastada koguni kord kuus, kui see on pidevas kasutuses. Panu Kaila soovitusse varustada kõik seadeldised vastava hoiatusega Koivula aga pooldavalt ei suhtu.«Sellisel juhul tuleks kõik elektrilised kodumasinad varustada hoiatusega, sest kõik nad vajavad regulaarselt puhastamist,» nentis ta. Kaila sõnul on eriti riskantne kasutada õhksoojuspumpa maja sisetemperatuuri jahutamiseks. «Soomes ei ole maju ehitatud sisetemperatuuri jahutamist silmas pidades. Majade soojustamiseks kasutatakse massiliselt mineraalvilla, mis on niiskusele väga vastuvõtlik. Pruugib vaid soojuspumba kondensvett mineraalvillale sattuda, kui see sinna aastateks hallitama jääb,» nentis ta.

huioonid.jpg
xngi.jpg
holiday.jpg