SEISVA VEE(NIISKEÕHUKOOBASTES) KIIRGUVATE ENERGITE NEUTRALISEERIMINE
Kõike looduses asetsevaid kiirgusi me ei saa vältida vaid peame abiks võtma võimalused, mis annaksid meil ka neis kiirguse väljades elada, töötada või pikemat aega viibida. Niiskeõhu koobastest kiirguvate energiate kaitseks on looduses olemas taimsed istikud. Seda taime liigistiku nimetatkse džuudiks. Nemad on võimelised elama ja ja kaitsma ennast selliste kiirgus mõjude eest. Neid taimi kasvatatakse kaldaäärsetel aladel Indias,Bangladeshis, Tais, Pakistanis, Hiinas. Neist taimedest kootakse looduslikud vaipkatted, neid vaipe nimetatkse džuudi vaipadeks.
Džuudivaip on kõrgelt hinnatud oma looduslike omaduste, vastupidavuse ja ökoloogilisuse poolest. Tootmisprotsessis ei kasutata kemikaale.Tegemist on keskkonnasõbraliku, tervisliku (ei tekita allergiat) ja esteetiliselt ilusa materjaliga. Džuudivaip on looduspärase ilmega ning sobib hästi põhjamaises sisekujunduses: elutubadesse, puhkenurkadesse, magamistubadesse. Et džuudivaip oleks tõhus, tuleb tähelepanu osutada ka tootmisprotsessile. Energo Džuudivaiba džuudikiud on tootmisel säilitatud elujõulisena, mistõttu ei ole kasutatud pleegitamist ega värvimist. Džuudikiu elujõus ja selle nanostruktuuris arvataksegi peituvat võti džuudi paljuhinnatud omadustele. Et džuudivaip oleks tõhus, peab see olema paks - sisaldama piisavas koguses džuuti. Džuudivaip koosneb koguni kahest džuudikihist - pealislõimest ja alusvildist, mis teevad vaibast paksu "džuudikilbi". Alusvilt on tugevalt kokku pressitud, et pakkida sinna maksimaalselt džuudikiudu. Teine vaipkate koosneb pealislõimest milleks on džuud ja aluskihiks on looduslik kautšukist kummi alune pind. Mõlemad vaiba liigid on head materjalid,mis on võimelised elimineerima - KÕRVALE PEEGELDAMA, maa sisemuset tulevid niiskeõhu koopast väljuvaid energiaid. Nende vaipde omaduses on põhi tegur see et kiirgus ei tungi otse selle vaiba lõimust läbi. Kiirgus ekraniseerub ja tõuseb üles alles vaiba külgedelt. See vaip on võimeline selle maakiirguse eest kaitsma orienteeruvalt 90-100% juures. Kui see niiskeõhu koopa kiirgus on mitme tasapinnalise koobaste kiirgusega seotud,võimendatud, siis võibolla selle vaiba kasutegur 75% juures. Kuid selliseid kaitse eelmendiga vaipu kasutame ainult siis kui, me ei saa sellest kiirguse mõjust ennast kaitsta, voodi ümber asetamisega, töölaua ümber viimisega, pliidiasukoha , lemmiklooma jne ümber paigutamisega.
Lisa infot saate lugeda nendest pdf failidest:
Džuudi kaitsevõime (PDF)
Džuut - universaalne looduslik isolaator ja kiirguste protektor(PDF)
DŽUUDI VAIBA PAIGALDAMISE VIISID JA KOHAD
Džuudi vaiba paigutamine voodisse. Džuudi vaip pannakse voodis katte võre(puu lipikute peale). Dzuudi lõime osa jääb pealis pinnana voodi pealis poole ja põranda poole jääb kas vildi alune või kautšukiga ketud vaiba pind. Siis alles paigaldatakse madrats. Otse katte madratsi alla ei soovita panna jääb liiga ligidale kehale. Kui teil on lahti käiv diivan, siis soovitavalt panna džuudi vaip ikkagi diivani alla põrandale, kui see ei ole võimalik siis diivani kasti(sellisel juhul magame rohkem diivani keskmes). Laste toas tihti nari tüüpi voodid, siis tuleb panna džuudi vaip mõlema voodi madratsi alla.
Džuudi vaiba paigutamine voodi alla. Seda vaipa saame kasutada ka paigaldamisega voodi, diivani, kušeti jne alla. sellisel juhul paigaldatakse vaip nii et ulatuks igast küljest vood alast üle vähemalt 20cm 30cm ulatuses. kui me paigutame voodi laiuselt siis oht et maakiirguamõju jõuba juba teievood välja tagasi Kindlasti paigaldada just sellise variandina, kui selles alas on mitme tasapinnalised niiskuse õhu koopad või liskas voodi mõju alasse jääb geomagneetiline võrgustik /hartmann, curry/. Kui maa kiirgus jääb meie elutubades diivanite ,tugitoolide alla, siis pannakse vaip ülekattena 35cm üle iga külje. (Diivan sellisel juhul nihutda seina äärest eemale kindlasti. Lisaks see vaip on looduslik ja sobib disaini lahendusena ruumi välja. Laste toas ma paigutaks džuudi peale veel lisaks katte vaiba (lapse tihti söövad ja võivad plekkidega rikkuda seda vaipa)
Kirjutuslaua ja tooli alla džuudi vaip. Džuudi vaiba paigutamine sinna alasse, kus asub inimese töökoht, õppekoht, puhke koht jne. Vaiba suurus oleneb laua ja tooli suurusest. Kuid kindlasti vaiba laius peab olema vähemalt 1,5m suurune ruutkülikuline vaip. Vaiba ääred soovitavalt palistada,muidu hakkavad ääred hargnema. Selle peale soovitan panna plastikaitse, mis kaitseb tooliratta hõõrdumist vaipa. Kindlasti see kate kaitseb määrdumise eest. äärmisel juhul kui vaipa ei saa maha kaitseks panna siis võib ka vaiba tüki panna toolile ja tooli selja alasse. Vähemalt osaliselt,selgroo kanal vähemalt kaetud sellest maa kiirguse osalise mõju eest. Inimesi kes töötavad pikka päva elektrooniliste kassa apraatide väljas,sest nende raadiosignaalide väljad mõjutavad selgroo energeetikat.
Džuudi vaiba paigutamine köögi mööbli alla, külmkapi alla, pliidi alla. See vaip kate asetatakse tavaliselt köögi kappide alla/šokli alla/Selle vaiba suurus sõltub, missugused toitained jäävad sinna kappidesse ja kappide peale. Alati soovitavalt panna see vaip,suurema katte ulatusega mitte üksinda täpsete mõõtmetegaNt; pliid alla. Orienteeruvalt mõlemalt poolt üle 30-40cm. kindlasti teatud juhtudel on võimalik seda vaipa kinnitada otse kapi alusele pinnale, sahtli sisemusse. Kui maakiirguse mõju asub söögilaua taga siis kindlasti panna see otse laua alla või veel parem nii et teie laud igast külest kaetud oleks vähemalt 50cm-60 cm laiemalt laua mõõdust. Džuudi vaiba asetamine lemmiklooma puuri alla, kui võimalik siis ka vähemalt 10cm laiemalt. Sama õpetus käib akvaariumi alla panekul. kuid džuudi vaipa on võimalik maakiirguste kaitseks panna ka põranda alusesse alasse/parketi alla/. Loomalautades, muudes ruumides kus inimesel tuleb pikemat aega töötada, siis soovitavalt panna betoon põranda alla, või keldri ruumide olemasolu puhul keldri lakke. Vaip soovitavalt sellistel juhtudel, peaks olema pandud meetri osa laiemalt kui selle niiskeõhu koopa suurus.
Džuudivaiba hooldusjuhend. Igapäevane hooldus toimub tolmuimejaga.Naturaalkiust vaipkatted on kergesti puhastatavad; kiud on tugevad, tihedad ja ei tekita staatilist elektrit ning seetõttu ei imendu mustus vaiba lõime. Plekid tuleb õigeid võtteid kasutades eemaldada võimalikult kiiresti. Ole tagasihoidlik vee kasutamisel ja kuivata puhastatud pind. Vaibašampoonidest on soovitav kasutada nn. kuiva vahtu tekitavaid, kristalliseeruvaid vaibašampoone. Kasutatavad puhastusvahendid ei tohi sisaldada pleegitusained ning lanoliini. Ära kõnni värskelt puhastatud, veel kuivamata pinnal.Tasub arvestada, et džuudivaiba kiud on bioloogiliselt aktiivne. St vesi kutsub esile protsessi, mis võib muuta vaiba tooni. Liigse vee kasutamisega tasub seega tagasi hoida, sest kuivamisel võivad tekkida vaibale laigud. Eriti, kui läbimärjaks tehakse üks ala vaibast, siis võib hiljem tekkida rant märja ja kuiva ala piirile. Niiske lapiga puhastamine samas ei tohiks probleeme tekitada. Tahke mustuse võib eemaldada kraapides (nüri noaga) - puhastamisel suundu pleki ääre poolt keskele ja jälgi vaiba kiu suunda.
Naturaalkiust vaipkatted on tundlikud loodusmaterjalid. Praktikas tuleb ette plekke, mida ei saagi täielikult kõrvaldada (nt. happelised wc-puhastusvahendid, happepõhised arstimid, äravoolutorude happepõhised puhastusvahendid, pesuvalgendid, juuksevärvid, jood, putukamürgid, sinep, taimeväetised jne.)
Džuudivaipade puhul peab ka arvestama, et toolijalgadest tekkivad lamandumisjäljed ei tõuse üles. Rullikutega toolikasutamisel soovitatakse kasutada läbipaistvat laminaatalust.